TEL. 505 793 454

Czy kupowanie okularów przez Internet to dobry pomysł?

Wydawać by się mogło, że kupowanie okularów przez Internet jest bardzo wygodne i komfortowe. Rzeczywiście wizja dokonania zakupu bez konieczności wstania od biurka wydaje się całkiem niezła. Ponadto wiele sklepów internetowych kusi potencjalnych klientów atrakcyjnymi cenami i wyjątkowo szerokim asortymentem. W związku z czym zakup okularów przez Internet zdecydowanie ma swoje zalety, jednak znajdzie się też kilka argumentów przeciwko takiemu pomysłowi. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka elementów na które zdecydowanie warto uważać planując zakup okularów przez Internet.

Okulary korekcyjne – czy warto je przymierzyć przed zakupem?

Okulary korekcyjne to produkt, który z jednej strony jest elementem naszej garderoby i stylizacji. Z drugiej jednak spełnia funkcję narzędzia do korekty wzroku. Tym samym po pierwsze należy pamiętać, żeby dobrać takie okulary, które będą zgodne z receptą od okulisty.

Kupowanie okularów przez Internet jest nieco problematyczne bo zdecydowanie łatwiej wybrać określony egzemplarz oprawek po przymierzeniu. Chodzi między innymi dopasowanie wielkości oprawek do szerokości twarzy oraz do tego jak opierają się na nosie (czy się nie zsuwają, czy za bardzo nie naciskają itd.).

Prawidłowe dobranie oprawek wpływa nie tylko na estetykę i naszą stylizację lecz także na komfort noszenia takowych oprawek. Niestety kupując oprawki przez Internet nie damy rady sprawdzić czy dany egzemplarz nie zsuwa się z twarzy a tym bardziej ciężko oszacować, czy dane oprawki pasują do naszej twarzy jeśli nie mamy szansy się w nich zobaczyć. Oczywiście decydując się na zakup online widzimy zdjęcia kupowanych okularów, trzeba jednak szczerze sobie powiedzieć, że oprawki na każdej twarzy wyglądają nieco inaczej. To jaką mamy szerokość twarzy, jak krągłe mamy policzki, jaką mamy fryzurę oraz wiele innych czynników wpływa na wybór okularów. W efekcie możemy w danych oprawkach wyglądać zupełnie inaczej niż modelka lub model na zdjęciu. Podsumowując, trzeba jasno powiedzieć, że okulary nie są wyjątkowo uniwersalnym produktem dlatego oprawki po prostu warto przymierzyć przed zakupem.

Prawidłowo zamontowane soczewki są podstawą okularów korekcyjnych

Okulary korekcyjne to produkt, który przede wszystkim ma za zadanie regulowanie wady wzroku. Kupując oprawki wraz z soczewkami w salonie optycznym zazwyczaj optometrysta wykonuje pomiary i badania tak aby prawidłowo dopasować wysokość na jakiej znajduje się położenie źrenicy (oś widzenia) w soczewce. Ma to duże znaczenie, gdyż mniej więcej na środku soczewki występuje moc, która jest zgodna z tym co jest zapisane na recepcie. Na brzegach moc soczewki może się nieznacznie różnić. Zatem kupując soczewki razem z badaniem optometrysty można precyzyjnie dopasować środek soczewek do źrenic. Natomiast kupując okulary przez Internet trzeba się pogodzić z tym że nie osiągnie się tak wysokiej precyzji montażu soczewek w oprawkach.